Aventador – super auto ze stajni Lamborghini

Lamborghini Aventador to flagowy pojazd włoskiej manufaktury sportowych i doprawdy wyjątkowych supersamochodów. Rewolucyjny napęd na cztery koła oraz moc ponad 700 koni mechanicznych stanowiły znakomite otwarcie kolejnego rozdziału w historii firmy Lamborghini, zakończonego w 2010 przez model Murcielago. Niespotykany design zawdzięczany jest Filippo Periniemu, nadwornemu projektantowi dwóch stajni: Alfy Romeo oraz Lamborghini.

Osiągi techniczne auta

Wyprodukowanych zostało tylko 4 tysiące egzemplarzy Lamborghini Aventadora. To bardzo niewiele, biorąc pod uwagę jego popularność wśród każdej grupy wiekowej. Niesamowity silnik V12 o mocy ponad 700 koni mechanicznych jest bohaterem niekończących się rozmów we włoskich knajpkach. Szerokość jednej opony tylnej tego samochodu wynosi aż 355mm – to więcej niż dwa postawione obok siebie koła popularnego VW Golfa. Obrazuje to kunszt inżynierów spod znaku roztańczonego byka. Niezależnie od tego, czy mowa o jednej z limitowanych edycji, czy o typowym Aventadorze, jedno jest pewne: to prawdziwa bestia.

Lamborghini Aventador

Dwanaście włoskich cylindrów – to zwiastun niekończących się wrażeń

Charakteryzując się maksymalną prędkością wynoszącą aż 350 km/h, Lamborghini Aventador staje do wali z takimi supersamochodami jak Bugatti Veyron, Maclaren P1 czy Pagani Huayra. Pojazd doczekał się kilku wersji silnikowych, między innymi:

  • LP720-4 50° Anniversario
  • LP750-4 SUPERVELOCE
  • LP760-4 Dragon Edition (760 koni mechanicznych!)

Możesz również polubić…