Czy samochód używany jest gorszy od nowego z salonu?

Życie bez samochodu wydaje się obecnie bardzo trudne. Dojazd do pracy czy na studia może być ciężki czasochłonny stosując publiczne środki transportu. Z tego względu wiele osób nadal decyduje się na jazdę samochodem. Nie wszystkich stać jednak na zakup nowego samochodu z salonu, przez co ich wybór pada na samochody używane z gwarancją. Dla niektórych to strata pieniędzy, inni są zwolennikami samochodów kilkuletnich. Jak naprawdę wygląda sytuacja i gdzie leży prawda?

Samochody używane są gorszej jakości

Jest to jeden z argumentów stosowanych przez przeciwników samochodów używanych. Czy jest to jednak prawdą? Nie do końca. Wiele osób uważa, iż samochody używane są gorszej jakości ze względu na wiek. Może być to paradoksalnie atut wielu modeli aut. Biorąc pod uwagę obecne trendy w produkowaniu samochodów (oraz wielu innych sprzętów codziennego użytku), długowieczność samochodu nie jest czymś szczególnie pożądanym dla producenta. Ilość samochodów w użyciu w końcu może osiągnąć pewną nieprzekraczalną granicę, przez co producenci będą sprzedawali mniejsze ilości. Z tego względu, producentom nie zależy już na tym, aby samochód mógł jeździć bez problemu przez 20-30 lat.

Ponadto, starsze samochody używane bardzo często nie posiadają tylu dodatków elektrycznych co nowe modele. To daje mniej możliwości usterek, a sama naprawa jest prostsza. Wiele starszych modeli aut kierowca może naprawić dosłownie sam, jeżeli ma podstawowe narzędzia.

Kupno starszego samochodu używanego nie musi być złym pomysłem. Należy jednak pamiętać, aby kierować się zdrowym rozsądkiem. Najlepiej, kiedy samochód zostanie kupiony od kogoś znajomego.

Może Ci się również spodoba