Kleber Quadraxer 2 – czyli całoroczna gwarancja jakości i bezpieczeństwa

Kleber Quadaxer 2 to odświeżona wersja znanego modelu opon Kleber Quadaxer wypuszczonego w 2011 roku. Francuski producent po dużym sukcesie poprzednika zdecydował się na wypuszczenie ulepszonego modelu, który ma na celu zapewnić największe bezpieczeństwo na drogach w każdą porę roku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii opony świetnie radzą sobie nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych zarówno w śnieżnych mrozach jak i błotnistych pluchach. Co sprawiło, że model Kleber Quadaxer 2 stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych produktów na rynku?

Nowoczesna technologia w Kleber Quadraxer 2

Kleber w tym modelu zdecydował się na przeróżne innowacyjne rozwiązania, które usprawniają i optymalizują jazdę. Największy wpływ na efekt końcowy miały przede wszystkim:

  1. Technologia kanałów rynnowych Toboggan.

Jednym z głównych celów producenta było zapewnienie klientom komfortowej jazdy zarówno na suchej jak i mokrej powierzchni. Aby to uczynić, zdecydował się  na Kanały rynnowe „Toboggan”. Opcja ta znakomicie spisuje się podczas opadów, ponieważ dba o odprowadzenie wody spod kół, jednocześnie minimalizując ryzyko wpadnięcia w niebezpieczny poślizg.

  1. Technologia rowków „Flexing Points”

Dzięki zastosowaniu specjalnych lameli i rowków Flexing Points, Kleber Quadraxer 2 posiada zwiększoną powierzchnię styku opony z drogą. Takie rozwiązanie skraca drogę hamowania na suchej nawierzchni.

Imponujące wyniki opon Kleber Quadraxer 2

Po niezwykle dobrym zaprezentowaniu się modelu z 2011 roku, po oponach Kleber Quadraxer 2 można było spodziewać się równie dobrych wyników. Zgodnie z oczekiwaniami, model zajął wysokie 4 miejsce na 10 możliwych, a w 2016 roku zdobył jeszcze lepsze 3 miejsce, ulegając jedynie oponom klasy premium. Ponadto opony wykazały większą odporność na aquaplaning od swojego poprzednika — o 8% na drodze prostej i o 4% na zakrętach oraz posiada o 5% krótszą drogę hamowania.

Możesz również polubić…