Czym charakteryzuje się futro polerskie?

Wysokiej jakości futro polerskie przeznaczone jest przede wszystkim do zgrubnego polerowania powłoki lakierniczej. Akcesoria tego typu stanowią doskonałą alternatywę dla twardych i dość ostrych padów polerskich. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym charakteryzują się polerskie futra i jakie są ich kluczowe atuty.

Jakie zalety?

Futro polerskie może pochwalić się dużą mocą cięcia przy doskonałej wentylacji. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu można zniwelować ryzyko uszkodzenia lakieru. To właśnie dzięki niemu można rozwiązać problem nawet z bardzo głębokimi rysami na powłoce lakierniczej. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że akcesoria tego typu nie nadają się do polerki wykończeniowej.

Jak wygląda praca z futrami polerskimi?

Osoby, które chcą postawić na futro polerski powinny pamiętać o tym, że akcesoria tego typu wymagają większego wysiłku, dlatego też nie zawsze będą najlepszym wyborem dla osób początkujących. Z drugiej strony doświadczone osoby, mogą zaoszczędzić sporo cennego czasu. Oryginalne futro polerskie zaprojektowane jest przede wszystkim do bardzo twardych lakierów. Akcesoria tego typu można wykorzystać do punktowego wycinania rys. Jedyną wadą futra jest większe ryzyko przetarcia lakieru. Do minusów należy zaliczyć także większą cenę zwłaszcza, jak zwróci się uwagę na ceny konkurencyjnych gąbek polerskich. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na mocowanie futer do gwintów. Na profesjonalnych akcesoriach polerskich nigdy nie warto oszczędzać.

Więcej o futrach polerskich można dowiedzieć się tutaj.

Może Ci się również spodoba