Różne rodzaje szczotek do mycia samochodu

Większość szczotek do myjni samochodowych ma włosie, podobnie jak standardowa miotła. Szczeciny są zebrane z przodu, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Główka szczoteczki do mycia samochodu również różni się rozmiarem i kształtem. W przeciwieństwie do standardowych szczotek pchających, które mają jedną płaszczyznę włosia, niektóre szczotki myjące mają kształt litery V, co pozwala na czyszczenie powierzchni o wielu kątach. Szczotki do mycia szczeciny sprzedawane są osobno lub z uchwytem. Uchwyty te mogą być przedłużane, stałe lub przepływowe.

Szczotka do mycia samochodu Glossfactory zwykle występuje w formie włosia, ale popularne są również włókna podobne do mopa. Większość szczotek tego rodzaju ma długą, płaską głowicę mopa, która utrzymuje włókna razem. Ponownie, uchwyty mogą być stałe, rozszerzalne lub przepływowe. Te włókna podobne do mopa mogą być przydatne, jeśli obawiasz się o porysowanie farby, ale będą one zbierać mikroskopijne zabrudzenia i zanieczyszczenia równie łatwo, jak szczotka myjąca z włosia.

Najbardziej innowacyjne rozwiązanie trzech typów, szczotki myjące do wiertarek, są najlepsze do drobnych detali. Na przykład, możesz użyć małych główek szczotek, aby celować w takie obszary, jak reflektory, wokół kratek, wokół tablicy rejestracyjnej, a nawet wewnątrz i wokół napisu. Szczotki do myjni do wierteł są również dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, od płaskich i okrągłych po stożkowe. Detalowanie samochodu jest znacznie łatwiejsze dzięki szczotce samochodowej z nasadką wiertarską.

Może Ci się również spodoba