Czym jest rejestrator samochodowy?

Często w przedniej szybie samochodu dostrzec można niewielkie urządzenie, wiszące tuż pod lusterkiem. Jest to oczywiście rejestrator samochodowy, który używany jest do nagrywania przestrzeni przed autem. Czym jedna konkretnie jest to urządzenie, a co najważniejsze, do czego jest ono wykorzystywane?

Czym jest rejestrator samochodowy?

Jak już we wstępie zostało wspomniane, urządzenie to służy do nagrywania przestrzeni przed samochodem. Co bardzo ważne, wyposażone jest w bardzo czułą i nagrywającą w wysokiej jakości kamerę, która cały materiał przechowuje na dołączonej karcie pamięci. Oczywiście gdy tylko karta się zapełni, rejestrator rozpoczyna nadpisywanie pamięci. W chwili zagrożenia urządzenie automatycznie dane nagranie zabezpieczy przed skasowaniem. Rzecz jasna można to również zrobić samodzielnie, poprzez naciśnięcie odpowiedniego guzika, lub też wydanie komendy głosowej.

Dlaczego warto mieć taki rejestrator?

Warto się jednak zastanowić, po co właściwie potrzebny jest kierowcy taki rejestrator (https://www.emanta.pl/kamery-samochodowe)? Do czego warto go wykorzystywać? Dzięki temu, że działa on przez cały czas jazdy autem, możliwe jest zabezpieczenie dzięki niemu na ewentualność wypadku. Dzięki nagraniu jednoznacznie można stwierdzić, jak wyglądała dana sytuacja na drodze, oraz kto jest jej winien. Niestety nader często zdarza się, że policja nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić winnego i ukarani zostają obaj kierowcy lub sprawa trafia do sądu. Posiadając takie nagranie, wszystko staje się jasne i niewinny kierowca jest w stanie udowodnić swoją niewinność.

Może Ci się również spodoba