Jakie ciekawe auta gości tor wyścigowy Biała Podlaska?

Wiele ciekawych motoryzacyjnych cudów techniki przewija się codziennie przez autodrom zlokalizowany w Białej Podlaskiej. Całe województwo lubelskie bardzo zyskuje na obecności tego obiektu, ponieważ bolidy po ciężkim dniu na torze relaksują swoich kierowców na drogach Lublina, Zamościa i Puław.

Tor wyścigowy Biała Podlaska gości sportowe auta prosto z fabryki!

Świeże, jeszcze pachnące linią montażową auta pokroju BMW M5, Subaru WRX STI czy Toyoty Supry stanowią codzienny widok na torze wyścigowym Biała Podlaska. Nie ma tu miejsca na nudę – nierzadko w danym momencie dnia „najwolniejsze” (słowo bardzo umowne!) auto na torze ma około… 400 koni mechanicznych – wszystkie inne są jeszcze szybsze! Kierowcy szkolą swoje umiejętności na dopiero co odebranych cudach techniki, aby na drodze publicznej nie narazić się na poślizg czy utratę panowania. To dobry pomysł, zważywszy na to, że auta typu Dodge’a Chargera czy Challengera mają około 700 koni mechanicznych i napęd wyłącznie na tylne koła – trening powinien być więcej niż wskazany.

Tor wyścigowy Biała Podlaska

Pojazdy specjalne na torze

Ciekawym widokiem zawsze są auta specjalne, często w ogólne nieprzystosowane do przemieszczania się po drogach publicznych. Mowa tu o autach zbudowanych do zawodów driftu czy samodzielnie stworzone gokarty z silnikami mającymi po 200 – 300 koni mechanicznych. Tor Biała Podlaska (https://devil-cars.pl/tor/biala-podlaska) to ich żywioł, to właśnie tam rozwijają skrzydła. Ciekawostką jest fakt, iż to właśnie w Białej Podlaskiej padł rekord prędkości w trakcie jazdy driftem – około 218 kilometrów na godzinę. Za ten imponujący wynik odpowiada Kuba Przygoński, znany z telewizji i zawodów sportowych zawodnik Orlen Team.

Może Ci się również spodoba