Wosk carnauba. Wypoleruj swoje auto jak w salonie auto detailingu!

Naturalny wosk carnauba to jeden z popularnych preparatów stosowanych w profesjonalnych salonach auto detailingu. Jeśli chcesz, aby Twoje auto uzyskało lustrzany blask lakieru, możesz zastosować go także w domu!

Czym jest wosk carnauba?

Carnauba to rodzaj naturalnego wosku, który pozyskiwany jest z palmy kopernicji (Copernicia cerifera) rosnącej w Brazylii. Po oczyszczeniu ma postać jasnożółtych płatków. Jest także najtwardszym woskiem naturalnym na świecie.

Wosk ten ma szerokie zastosowanie. Używany jest także jako składnik kosmetyków samochodowych. Ze względu na swoje działanie zyskał on duże uznanie wśród wielu doświadczonych auto detailerów.

Zalety stosowania wosku carnauba

Carnauba stosowany jako wosk samochodowy (zobacz taki: glossfactory.pl/woski-naturalne-carnauba) pozwala na uzyskanie doskonałych efektów. Nie tylko nabłyszcza lakier, nadając mu lustrzany połysk, ale również chroni go przed czynnikami zewnętrznymi.

Karoseria po pokryciu woskiem carnauba:
– ma niezrównany blask,
– ma bardziej intensywny kolor,
– uzyskuje hydrofobowe właściwości,
– jest lepiej chroniona przed zabrudzeniami.

Taki efekt utrzymuje się nawet przez kilkanaście myć, dlatego zabiegu woskowania nie trzeba powtarzać często.

Preparaty z woskiem carnauba

W sprzedaży można znaleźć wosk samochodowy w wielu wariantach do wyboru. Najczęściej oferowany jest on jako pasta do ręcznego nakładania na karoserię.

Samodzielne stosowanie wosku nie jest skomplikowane, chociaż wymaga czasu i cierpliwości. Praca będzie wynagrodzona wyjątkowym rezultatem – błyszczącą, zabezpieczoną na długi czas karoserią!

Możesz również polubić…