Używaj wysokiej jakości lakieru bezbarwnego

Jeśli lakier Twojego samochodu ma rok lub dwa lata i potrzebuje lakieru bezbarwnego, to znaczy, że potrzebuje zmiany. Podczas gdy zwykłe myjnie samochodowe mogą usunąć brud i zanieczyszczenia, wysokiej jakości lakier bezbarwny sprawi, że Twój samochód będzie lśnił jak w dniu, w którym został pomalowany. Podczas gdy zwykłe myjnie mogą usuwać brud i zanieczyszczenia, wysokiej jakości lakier bezbarwny sprawi, że Twój samochód będzie lśnił jak w dniu, w którym został pomalowany.

Dzięki temu samochód będzie wyglądał na nowszy, a co za tym idzie – tańszy. Najlepsze lakiery bezbarwne znajdziesz w ofercie sklepu dlalakierni.pl składają się z trzech składników: poliuretanu, wosku i polichlorku winylu. Dlatego oprócz stosowania specjalnego lakieru bezbarwnego należy zawsze czyścić samochód wysokiej jakości woskiem samochodowym.

Wosk pomaga związać lakier bezbarwny z lakierem, a polichlorek winylu zapobiega wchłanianiu wody i matowieniu na skutek zanieczyszczenia wody i szkód środowiskowych. Jeśli lakier Twojego samochodu ma więcej niż rok, prawdopodobnie potrzebuje nowego lakieru bezbarwnego. Możesz pokryć stary lakier bezbarwny nowym lakierem bezbarwnym lub użyć bezbarwnego roztworu myjącego do czyszczenia samochodu.

Nie jeździj samochodem, w którym są świeże chemikalia

To, że skończyłeś myć samochód kilka miesięcy temu, nie oznacza, że jest on gotowy na nową kąpiel chemiczną. Chociaż mycie okien jest dobrym sposobem na oczyszczenie samochodu, nie jest to zdrowe dla lakieru. W regularnym myciu okien stosuje się silne środki chemiczne, które są szkodliwe dla lakieru samochodu.

Dotyczy to zwłaszcza osób o wrażliwej skórze lub starzejącym się samochodzie. Aby lakier Twojego samochodu był zdrowy i piękny, najlepiej myć go środkiem czyszczącym, który nie zawiera pleśni, takim jak Windex lub płyn do mycia okien z marketu. Pamiętaj o spłukaniu lakieru czystą, wilgotną szmatką, aby pozbyć się nadmiaru brudu i produktów na bazie wody z lakieru samochodu. Jeśli nie masz czasu na staranne polerowanie i malowanie samochodu, wystarczy delikatne mycie. A jeśli obawiasz się, że uszkodzisz lakier, zawsze możesz oddać go do profesjonalnego warsztatu lakierniczego.

Może Ci się również spodoba