Czy zakup używanego Volvo się opłaca?

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup nowego samochodu. Tańszą opcją jest zakup używanego pojazdu – nawet dwuletnie, czy też roczne auta dostępne są w okazyjnych cenach. Nie jest to powodem do niepokoju, ponieważ wiadomym jest, że ceny aut po wyjechaniu z salonu gwałtownie spadają. Omawiane rozwiązanie jest niezwykle opłacalne pod względem ekonomicznym. Priorytetem jest jednak to, aby wybrać godnego zaufania sprzedawcę.

Zakup od autoryzowanego dealera

Już na samym początku dobrze jest zrezygnować z ofert osób prywatnych. Warto mieć świadomość, że mogą one wprowadzać w błąd osoby, które nie posiadają dostatecznego doświadczenia. Podobnie jest w przypadku komisów samochodowych. Trzeba wziąć pod uwagę, że w takich miejscach możemy natknąć się na nieuczciwych handlarzy, którzy do perfekcji tuszują prawdziwy stan techniczny auta. Autoryzowany dealer Volvo to najlepsza opcja dla tych, którzy chcą uniknąć wyrzucenia pieniędzy w błoto.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Plusem zakupu używanego samochodu od dealera jest oszczędność czasu. Każdy pojazd dopuszczony do sprzedaży przechodzi przez liczne kontrole, które są potwierdzane dokumentacją. Nie ma konieczności sprawdzania auta „na własną rękę” na stacji diagnostycznej, co niesie za sobą oszczędność gotówki.

Artykuł powstał we współpracy z olsztyńskim dealerem volvo NordAuto

Może Ci się również spodoba