Z jakich kosmetyków samochodowych warto korzystać?

Standardowy proces czyszczenia samochodu obejmuje mycie oraz czyszczenie. Do felg używane są specjalne preparaty do czyszczenia. Natomiast karoseria po umyciu powinna być poddawana woskowaniu.

Jak wybrać woski do karoserii?

Decydując się na kosmetyki samochodowe z rynku wosków do karoserii można wybierać z wersji:
– naturalnych,
– syntetycznych.

Jeśli chce się pogłębić kolor lakieru lub nabłyszczyć karoserię wówczas warto zdecydować się na naturalne produkty. Natomiast takie produkty są znacznie mniej trwałe. Jeśli chce się postawić na trwałe kosmetyki samochodowe do karoserii trzeba decydować się na syntetyczne wyroby. Natomiast jeśli się ma więcej czasu na aplikowanie kosmetyków wówczas można zdecydować się na wosk dostępny w formie pasty. Takie produkty są w stanie zapewnić najtrwalsze efekty.

Kosmetyki do czyszczenia wnętrz

Podczas kompleksowego czyszczenia samochodu nie można zapomnieć również o kosmetykach do czyszczenia wnętrz samochodów. Czyszczenie wnętrza auta jest ostatnim etapem pielęgnowania samochodu. Wstępnie niezbędne jest odkurzanie, mycie szyb, plastikowych elementów. Specjalne preparaty do czyszczenia szyb samochodowych są w stanie znacznie bardziej skutecznie usuwać tłuste plamy oraz parę. Odpowiedni preparat warto również wybrać do wyczyszczenia elementów plastikowych oraz deski rozdzielczej. Takie preparaty są w stanie nie tylko zapewnić skuteczne usunięcie zabrudzeń, ale zapewnienie, że przez pewien czas na wyczyszczonych elementach nie będzie odkładać się kurz.

Może Ci się również spodoba