Czym są zaprawki lakiernicze?

Zaprawki lakiernicze to inaczej lakiery samochodowe, które są oferowane przez producentów w niewielkich tubkach wraz z pędzelkiem. Dzięki temu samodzielnie nałożymy określoną powierzchnię nadwozia. Czym cechuje się zaprawka lakiernicza? Jak stosować ten produkt? O czym pamiętać?

Nowoczesna zaprawka lakiernicza

Zaprawka lakiernicza https://www.dlalakierni.pl/zaprawki-lakiernicze jest wykorzystywana w celu pokrycia miejsca, w którym powstał ubytek fabrycznego lakieru. Produkty znajdziemy w specjalistycznych sklepach i w sieci, gdzie występuje szeroki wybór i atrakcyjny zakres cenowy. Profesjonalne lakiery samochodowe oferują także Autoryzowane Stacje Obsługi, co warto mieć na uwadze.

Dobranie właściwej zaprawki wymaga znalezienia odpowiedniego odcienia lakieru (za pomocą kodu producenta lub numeru, jaki jest zamieszczony na tabliczce znamionowej pojazdu). 

Jak korzystać z zaprawki lakierniczej?

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie miejsca, w którym powstał ubytek lakieru. Jeśli zauważymy ognisko rdzy, wtedy konieczne jest zastosowanie środka wiążącego. Po wyschnięciu należy wygładzić to miejsce za pomocą papieru ściernego o średniej gradacji.

Przed przystąpieniem do ostatniego etapu, warto także odtłuścić lakierowany fragment z użyciem benzyny ekstrakcyjnej i zmatowić jego okolice. Jest to bardzo ważne w celu wykonanie przejścia lakierniczego, za pomocą którego nie będzie widoczna łata po nałożeniu świeżej warstwy lakieru na aucie. 

Po wyschnięciu zaprawki pamiętajmy o sprawdzeniu jej grubości i jakości. W sytuacji, gdy dojdzie do nierówności, na lakierowanej powierzchni można wykonać polerowania dzięki paście polerskiej i urządzeniu do polerowania mechanicznego.

Zaprawki lakiernicze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku. W sklepach znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, które dostosujemy do swoich oczekiwań. 

Może Ci się również spodoba