Jak prawidłowo konserwować opony?

O opony samochodowe należy dbać. Dzięki temu będą one mogły służyć przez bardzo długi okres. Niestety nie każdy kierowca dokładnie wie jak robić to w sposób prawidłowy. Warto zatem wiedzieć na czym polega właściwe dbanie o opony samochodowe.

Preparaty do konserwacji opon

Przede wszystkim wyposażyć należy się we właściwe preparaty do konserwacji opon. Opony wykonane są z gumy, a ta wrażliwa jest na negatywne warunki atmosferyczne. Aby zniwelować negatywne skutki oddziaływania warunków zewnętrznych konieczne jest zastosowanie środków pielęgnujących. Dzięki nim można przedłużyć żywotność opon. Najczęściej środki pielęgnujące występują pod postacią kremów, sprayów lub farb. Zawierają środki aktywne, takie jak polimery silikonu, aktywny węgiel oraz substancje chroniące przed promieniami UV.

Nabłyszczanie

Środki pielęgnacyjne to jednak nie wszystko. Właściwa konserwacja opon (https://glossfactory.pl/konserwacja-opon) wymagana także ich nabłyszczania. Ma ono ogromny wpływ na wygląd wizualny opon. Najczęściej w celu nabłyszczania stosuje się spray, który nadaje opon połysk. Pamiętać jednak trzeba, aby tego typu preparatu używać właściwie. Spryskane powinny być jedynie opony. Jeśli nabłyszczacz dostanie się do bieżniku lub hamulców może mieć to negatywne konsekwencje.

Ciśnienie opon

Konserwacja opon polega także na dbaniu o właściwe ciśnienie w oponach. Te sprawdzane powinno być przynajmniej raz w miesiącu i zawsze przed dłuższą podróżą. Złe ciśnienie w oponach może prowadzić do ich szybszego zniszczenia. Co więcej, niewłaściwe ciśnienie wpływa także negatywnie na bezpieczeństwo jazdy.

Może Ci się również spodoba