Przywrócić blask karoserii
Na skutek decyzji, które podjęła Unia Europejska, do produkcji lakierów do karoserii samochodowej zakazano stosowania utwardzaczy tj. ołów czy toulen. Zostały one zastąpione wodą, dlatego współczesne lakiery samochodowe określane są mianem „miękkich” – ich warstwa niszczy się już podczas zwykłych czynności eksploatacyjnych tj. mycie, odśnieżanie i zdarza się, że już dwuletnie auto wymaga renowacji lakieru, polerki.
Sposoby ochrony lakieru
Zmiana podyktowana troską o środowisko utrudniła nieco życie właścicielom samochodów, którzy chcieliby poszczycić się podczas całej eksploatacji pojazdu pięknym i lśniącym lakierem. A jak wiadomo, zachowanie dobrej kondycji lakieru przed zmianami także było niełatwym zadaniem, wymagającym nieco zachodu. Na szczęście nowoczesne technologie przyniosły nowe rozwiązania, pomagające chronić karoserię auta. Powłoki ochronne to innowacyjne preparaty chemiczne, które po nałożeniu na lakier tworzą gruby i twardy pancerz chroniący przed oddziaływaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, chemicznych (środki stosowane przez służby drogowe czy myjnie).

Powłoka ceramiczna
Świat auto-detailingu uznał powłoki ceramiczne na najlepszy obecnie sposób ochrony lakieru i stosuje je na szeroką skalę. Po umyciu auta i renowacji lakieru, w wieloetapowym i wielogodzinnym procesie nakładana jest dodatkowa powłoka ceramiczna, która chroni lakier przed przed blaknięciem i zmatowieniem, pozwala dłużej utrzymać auto w czystości (powłoka „odpycha” wodę) i nadaje karoserii głębokiego, wręcz diamentowego połysku.
Więcej o powłokach ceramicznych można dowiedzieć się na GlossFactory.pl.