Sprzątanie samochodu

Wiele młodych posiadaczy pojazdów zastanawia się nad tym jak należy odpowiednio dbać o samochód. Otóż dziś przychodzimy z rozwiązaniem na to pytanie.

Sprzątanie

Przede wszystkim zadbaj o to by Twoje auto zawsze lśniło czystością. Aby to zrobić masz dwie opcje: wynająć firmę sprzątającą lub zrobić to samemu.

1) Firma sprzątająca
Korzystając z usług fachowców oszczędzasz nie tylko czas, ale również pieniądze, ponieważ decydując się na samodzielne sprzątanie bardzo często trzeba zaopatrzyć się w wiele różnych środków czyszczących, które często nie są wcale tanie. Wybierając firmę sprzątającą płacisz jedynie za usługę, a wszelkie środki czyszczące użyte do umycia samochodu są już wliczone w cenę, ponadto powierzając to zadanie fachowcom możesz być pewnym tego, że sprzątanie zostanie wykonane z największą dokładnością, a Twój samochód będzie wprost lśnił czystością. Jeśli jednak nie będziesz zadowolony z usługi, pamiętaj o tym, że zawsze możesz złożyć tak zwaną reklamację i żądać zniżki bądź też całkowitego zwrotu kosztów sprzątania, ponadto jeśli w trakcie sprzątania coś zostanie uszkodzone, pamiętaj, że kosztami naprawy jest obciążona firma, która sprzątała samochód (jednak aby mieć pewność, że firma zapłaci za uszkodzenia, które wyrządziła warto jest od razu to zapisać w formie umowy).

2) Samodzielne sprzątanie
Choć to z pozoru bardzo łatwe pytanie należy pamiętać o takich elementach jak na przykład opony. Opony bardzo często są pomijane przy sprzątaniu, a jest to duży błąd. Warto jest się zaopatrzyć w specjalny preparat do czyszczenia opon (zobacz na glossfactory), dzięki któremu będziesz mógł nie tylko dokładnie umyć opony, ale także odpowiednio je wypielęgnować.

Może Ci się również spodoba