Tor wyścigowy w Łodzi – nowoczesność i bezpieczeństwo w jednym miejscu

Dla fanów motoryzacji i ciekawych wydarzeń tor wyścigowy Łódź powinien być obowiązkowym punktem który należy odwiedzić. Jego lokalizacja sprzyja gromadzeniu się osób z całego kraju.

Co musisz wiedzieć o torze wyścigowym w Łodzi?

Tor wyścigowy w Łodzi dosępny na stronie firmy AutoNaTor jest niezwykle nowoczesną formą tego typu infrastruktury. Powstał dopiero w 2016 roku. Jego lokalizacja jest bardzo atrakcyjna dla wszystkich mieszkańców kraju, którzy są miłośnikami motoryzacji, ponieważ znajduje się w samym centrum Polski. 

Dojazd do niego jest niezwykle komfortowy, ponieważ znajduje się w pobliżu Strykowa, w którym przecinają się dwie, główne autostrady: A1 oraz A2. 

Długość toru wyścigowego w Łodzi wynosi 1,5 km. Posiada on dwie płyty poślizgowe a także strefę rekreacyjną: kawiarnię, salę konferencyjną. To jedyne takie miejsce w województwie łódzkim! Miejsce, które zdecydowanie trzeba zobaczyć na własne oczy.

Walory toru wyścigowego w Łodzi – co go wyróżnia?

Na tym niezwykle nowoczesnym obiekcie mogą być organizowane zarówno spore imprezy firmowe, jak i te organizowane przez podmioty prywatne. Co roku odbywa się na nim wiele spotkań i wydarzeń, przyciągających tłumy miłośników szybkiej jazdy i motoryzacji. Na torze może odbywać się szybka, bezpieczna jazda w kontrolowanych warunkach, zarówno gokartów, samochodów osobowych jak i motocykli.

Tor posiada bardzo innowacyjny system pomiaru czasu jazdy: Tag Heuer. Na torze istnieje również możliwość symulacji trudnych warunków jazdy, dzięki czemu można doskonalić umiejętności wychodzenia z różnych problematycznych lub nawet niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Ponieważ jest to wysokiej klasy tor wyścigowy, zadbano przede wszystkim o bezpieczeństwo jego użytkowników: znakomitą przyczepność, pobocza, przystępną architekturę toru oraz komfortową szerokość: 8 – 12 m. 

Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to obowiązkowy przystanek dla miłośnika szybkiej, bezpiecznej jazdy w warunkach bezpieczniejszych niż drogowe.

Może Ci się również spodoba